Tagasiside

Olen väga rahul ja õnnelik, et tegelen joogaga ja et just Kristi on minu joogaõpetaja. Juba aastaid tagasi veeretasin ma mõtet, et tahaks joogat proovida aga ei osanud kuskilt ja kuidagi alustada. Ja siis juhuslikult tuli mu meilile reklaam, et Tähtvere Tantsukeskuses hakkab toimuma šivananda jooga algajatele ja sellest alates olen joogapisikuga nakatunud. Ma pole kordagi tundnud, et täna ei viitsi ja ei taha tundi minna. Enamasti alati suudan oma nädala nii sättida, et saaksin minna tundi. Ja lähen rõõmuga! See poolteist tundi on aeg enda jaoks. Alates joogaga tegelema hakkamisest tunnen, et olen rahulikum, ei tõmble ja ei muretse mõttetute asjade pärast. Kuidagi hea ja kerge on olla.
Kaire Lill


Kristi joogatunnita oleks nädalas lihtsalt üks auk, mida ei saa mitte millegi muu kui joogaga täita. Kuna mul on kodus väikesed lapsed, siis kodus rahulikult joogat teha on võimatu, väljaarvatud mõned päikesetervitused varahommikuti. Aga Kristi järgmist joogatundi hakkan ma ootama kohe, kui eelmine on just lõppenud. Kristi tunnis meeldib mulle kõik: õpetaja, kaasjoogatajad, tempo, koht, harjutused, võimalus teha nii kergemat kui raskemat varianti ning võimalus oma keha jälle täielikult lahti venitada ja kõik energiad liikuma panna.  Eriti mõnus on veel suviti õues joogatada, mida me Kristiga samuti oleme teinud. Kristi ise on alati heatujuline ja rahulik, igatepidi inspireeriv. Suur aitäh sulle Kristi, et taasäratasid minu huvi jooga vastu!
Annika Aas


Minu jaoks on olnud kõige olulisem see, et joogaga tegelemine on mu mõttemaailma ja ellusuhtumise muutunud palju kordi positiivsemaks. See on nii tore! Öeldakse, et jooga rahustab meeli ja see ongi tõsi ja mulle see meeldib. Joogatunnis naudin vaheldumisi pingutust ja lõdvestust. Rõõm on märgata, et mu keha muutub tasapisi painduvamaks. Joogatunnis ma täielikult keskendun tunnile ja kõik muud mõtted lülituvad iseenesest välja. Muul ajal on seda üsna võimatu teha. Olen tänulik, et jooga on mu ellu tulnud.
Ebe Kõrgesaar

Mulle meeldib väga käia Kristi joogatundides. Kristi julgustas mind trenni tulema ja selle 2 aastase treeningu tulemusena on minu keha palju painduvam, rüht paranenud ja iga harjutus mõjutab minu organismi omalt poolt positiivses suunas. Harjutustest meeldib mulle kõige enam peapealseis ja turiseis. Mulle meeldivad ka mantrad, mida Kristi laulab, need kõlavad eriliselt. Kindlasti on joogal oma osa, et ma viimase 2 aasta jooksul ei ole kordagi haigestunud ja treeningud õpetavad mind hästi lõõgastuma ning sisemist tasakaalu saavutama. Peale trenni koju minnes on enesetunne hea ja päevane väsimus kadunud.
Helle Kass

Olen alati hoidnud või vähemalt püüdnud hoida oma meelt vaikse ja puhtana ning eelkõige olla positiivne. Tänu jooga tulekuga oma ellu teen seda kindlasti kordades teadlikumalt. Minu keha on elastsem, tervem, ma tunnetan teda rohkem. Kuid eelkõige olen aru saanud, et minu keha ja meel on saanud parimateks sõpradeks. Minu hing on avatud! Ma siiralt tänan Kristit selle võimaluse eest ise oma elu muuta. Aitäh grupikaaslastele, kes tekitasid maagilise õhustiku, mille sees oli hea olla.
Nele Tolmann

Minu esimene kokkupuude joogaga oli tänu Kristile väga meeldiv ja julgustav. Märkan muutusi pärast seda, kui teen harjutusi –  olen rahulikum ja energiat on rohkem. Soovin joogaga kindlasti edasi tegeleda.
Doris Reva

Joogakursusel osalemine on olnud väga positiivset meeleolu loov ja inspireeriv. Tunnen, et just joogaga tegelemine on see, mida oleksin ammu pidanud proovima. Tänu joogakursusele on tekkinud oskus oma mõtteid ja meelt kõrvalt vaadata ja endale aeg-ajalt meelde tuletada, et tuleks positiivselt mõelda ja vähem muretseda. Samuti oskus tähelepanu pöörata hingamisele. Tore, et keha on muutunud veidi painduvamaks, aga siin on veel suur töö endaga ees.
Külli Vahkal

Minu jaoks on joogatund see kirss tordil, mida terve nädala õhinal ootan. Kohe uksest sisse astudes võtab võimust selline eriline õhustik, mille loovad Kristi ja teised joogatajad ning nende soojad emotsioonid, naeratused, positiivsus, keskendumine, sügav sisemine rahu ja tasakaal. Kui alguses arvasin, et on raske oma argipäeva joogatrenni uksetaha jätta, siis üsna ruttu sai mulle selgeks, et keskenduda endale ja trennile on tegelikult imelihtne, aga mis peamine- see on ääretult vajalik- olla siin ja praegu, selles hetkes. Joogatrennist argiellu astudes saan kaasa ohtralt  julgust, tugevust ja rõõmu. Jooga teeb mind õnnelikuks ja ilusaks! Tänan Kristit, kes tutvustas mulle joogamaailma, mille võludest ma olen rohkem kui võlutud 🙂
Maigi Lokko

It has been lovely participating in Kristi’s wonderful yoga classes. I do not speak Estonian, but with her clear instructions and nice guidance, Kristi made it easy to follow the yoga class even for an English speaker. I would highly recommend joining her yoga classes whenever you can! You leave feeling relaxed and happy 🙂
Ditte Sønderskov

Mu keha on värskem ja elujõulisem. Ma ei hingelda enam iga väiksema liigutuse peale (see takistas mul varem sobivat trenni leidmast), minus on rohkem jõudu. Selg ja liigesed, mis varem aeg-ajalt tunda andsid, ei tee seda enam. Mu keha on painduvam kui varem ja tervislik seisund on üldiselt parem. Kursus on olnud suurepärane. Meeldib, et õhustik on mõnus ja lihtne. Inimesed on toredad ja lihtsad. Varem arvasin, et joogat teevad pigem sellised spirituaalsemad ja looduslapselikumad inimesed, tõenäoliselt ka taimetoitlased J Mina end selliseks ei ole pidanud ega pea ka praegu. Aga ometi see sobib mulle. Iga kord kui trennist tulen, tunnen, et keha ja meel on kerge, tuju on hea.
Gerly Sillaste

Keha painduvus on võrreldes kuu taguse ajaga kõvasti paranenud ning meelelisest seisukohast lähtudes suudan leida rohkem aega oma mõttetegevuse jälgimiseks, olla rahulikum, keskenduda ning võtta asju vabamalt. Leidsin joogas midagi, mis on täpselt praegusel eluperioodil mu elus puudu olnud – sisemise rahu ja heaolu. Poleks uskunud, et suudan nii kiiresti omandada parema painduvuse ning lisaks seista pea peal ja teha varese aasanat. Ainuke asi, mis kripeldab on see, et lõpulõdvestuse juures tunnen iga kord, et veel 5 minutit tahaks mõnusalt lesida. Aga pigem asi vast minus endas, et olen algaja ja ei suuda veel nii kiiresti oma sisemist rahu üles leida 🙂 Harjutada, mis muud!
Maimu Prans

Olen rahulikum ja positiivsem ning mõtlen vähem halba nii endast kui teistest. Mulle väga kursus meeldis: meeldis, et oli olemas ka teoreetiline õpetus ja materjalid, mille abil õpitud mäletada hiljemgi, meeldis õpetaja toetav ja positiivne hoiak ning klassis valitsev rõõmus ning helge meeleolu.
Külli Nigulas

Joogaga tegelema hakkamine on üks parimaid otsuseid minu elus. Head asjad väärivad ootamist.  Kõik need 4 kuud joogaga  on kindlast andnud  meelerahu ja suurendanud emotsionaalset stabiilsust, keskendumisvõimet, mis  paraku hakkas meie närvilises maailmas otsa saama.  Joogas olen saanud aimu,  kuidas  kontrollida oma hingamist ja tänu sellele  ohjata füüsilist ja vaimset seisundit.  Ma ei reageeri üle, kuigi lauslolluste puhul on see endiselt raske.  Enda jälgimine ja kuulamine  aitab  distantseeruda, jääda rahulikuks.  Seda on muideks ka kolleegid märganud. Tahaks väga  saada selgeks  mediteerimist,  saavutada sisemine rahu, saada paremat kontakti  iseenda.  Ja kui seda kõike saaks jätkata, arendada koos  niivõrd  karismaatilise õpetajaga, kui seda on Kristi, siis saab kõik hästi olema 🙂
Kaja Mustimets

Kehaenergia on pärast joogapraktikat küll tuntavalt intensiivsem, lihastes ja muus on rohkem toonust, pea on selgem ja hingamine on ka kuidagi kvaliteetsem. Rohkem täisväärtuslikuma eluvormi tunne on 😀
Kristjan Priks

Tänu joogatundidele tunnetan, et meel on rahulikum, suudan paremini keskenduda, mõelda endale ja oma kehale. Olen märganud enda mõtetes aina rohkem ja rohkem positiivsust.  Kohe tulevad mõttesse: super enesetunne, energia, rahulikkus. Mida tänapäeval enam nii tihti töö ja muude igapäevaste tegemiste vahel ei kohtagi. Ja seda enesetunnet on jätkunud täpselt terveks nädalaks, kui kolmapäeva õhtuks hakkab see raugema, siis tean, et neljapäeva õhtul saab jälle joogatada. Hingamist olen üritanud teadlikult ja vähem teadlikult jälgida. Tööl on mõnus vahest mõnda harjutust teha, teeb jälle enesetunde paremaks. Tänu joogale ma tunnen, et see sobune ilm ei häiri enam nii palju, on palju olulisemaid asju, mida tähele panna. Tavaliselt sügiseti olen selle aja peale juba kindlasti kolm, neli korda haige olnud, see sügis on mul olnud korra nohu, millest sain kaks päeva peale joogat jagu. Sinna käib muidugi veel palju häid mõtteid ja tegevusi juurde, aga kogu see kompott on meie talveks ideaalne, niiet jooga on võimas. Mul on väga hea meel, et ma leidsin just Kristi jooga. Tänapäeva elutempo juures on olnud see korra nädalas väga vajalik ja oluline aeg enda jaoks. Aitäh!
Ebe-Kai Lepasepp

Keha on painduvam ja „elavam”. Tunnetan mõnusalt keha liikuvust ning rõõmu selle sees olemisest. Isegi samm on kergem ja rütmilisem. Seda hoolimata sellest, et kõik aasanad veel imekaunilt välja ei kuku :). Arenguruumi on ja tunnetamine, kuidas iga joogatunniga areng ka toimub, pakub rõõmu. Ka meel on rahulikum. Jooga on kuidagi märkamatult aidanud uuesti üles leida selle „mina ise”, kes uures kodu-töö-lasteaed rööprähklemises peale lapse saamist kaotsi läks. Või noh – kui veel päris lõplikult ei ole leidnud, siis õige suund on küll sees. Peale joogatundi kodu poole astudes on tunne, et tähed on tavalisest eredamad, maailm on üsnagi suurepärane paik ja inimesed on ilusad ja head. Ja õnneks täielikult üle see tunne järgmise tunnini jäänud nädalaga ei lähegi.
Helery Prikk

Olen olnud hädas lihaspingete ja seljavaludega. Liitusin algajate kursusega  poole pealt ja sain kokku käia vaid 5 korda, kuid sellest piisas, et olen joogapisikuga nakatunud. Jooga annab uskumatult hea enesetunde. Juba esimese tunni järgselt tundsin ennast puhanuna, pea oli selge ja pinged seljas väiksemad. 5 korra järgselt olen muutunud painduvamaks ja nagu pikemaks veninud. Samuti olen hakanud mõtlema positiivsemalt. Olen tegelenud 10 aastat spinningu, rattasõidu ja rulluisutamisega ning arvasin, kui nahka märjaks ei saa, siis pole õige trenn. Ma olin kindel, et jooga pole minu jaoks, kuid siin tunnis  sain aru, et see tegelikult meeldib mulle.  Kõik saavad hakkama omal moel ja oluline on hea enesetunne, päikseline õpetaja ja rõõm iseenda saavutusest. Aitäh selle eest!
Eve R.